مبدل های آلومینیومی بریزی صفحه‌ای فین دار جز مبدل‌های با ضریب انتقال حرارت بسیار بالا و فشرده (کامپکت) می‌باشند که برای یک حجم مشخص در حدود 200 برابر سطح تماس بیشتری جهت انتقال حرارت در مقایسه با مبدل‌های پوسته و لوله ایجاد می‌نمایند. این مبدل‌ها معمولا در سیال‌های کرایوژنیک (زیر منفی 50 درجه تا منفی 269 درجه سانتی گراد) کاربرد فراوان دارد. ​​​​​​​

طراحی مبدل‌های بریزی پلیت فین APFHE و برج تقطیر کرایوژنیک (COLD BOX) مربوط به پکیج‌های LNG​​​​​​​

باز طراحی کمپرسور رفت و برگشتی پروسسی با توان 3.5 مگاوات

کمپرسورهای فرایندی به خصوص رفت و برگشتی از انواع رایج و پرکاربرد در صنایع جهت فشرده‌سازی گازها محسوب می‌شوند. الزامات طراحی این ماشین‌ها ایجاب می‌کند تا با قابلیت اطمینان بالایی خطرات مرتبط با لرزش و ارتعاشات در مرحله طراحی به درستی مورد بررسی قرار گیرند. در زیر کاربرد این کمپرسورها آورده شده است:
•           پالایشگاه‌های گازی و کمپرسورهای اف گس
•           کمپرسورهای فرایندی در پتروشیمی‌های مختلف مانند اولفین، HDPE ,LLDPE ,METHANOL
•           کمپرسورهای تزریق گاز به مخازن
•           کمپرسورهای بازیابی گاز فلر
•           کمپرسورهای مورد نیاز در پلنت‌های NGL ,LNG

باز طراحی و ارتقا شیرهای تخلیه و مکش کمپرسور رفت و برگشتی​​​​​​​

به طور کلی شیرهای ورودی و خروجی کمپرسور، قلب یک کمپرسور رفت و برگشتی محسوب می‌شوند که عملکرد آن تاثیر مستقیمی بر عملکرد کمپرسور خواهد داشت. به عنوان مثال برای یک کمپرسور نمونه با دور 700 دور در دقیقه در شبانه روز در حدود یک میلیون بار باز و بسته خواهد شد که این خود حساسیت این شیرها و تنش ها و ضرباتی که به این شیر وارد می‌شود را نشان می‌دهد علاوه بر آن عملکرد پایدار شیر در شرایطی که گازهای همراه با مایع یا ذرات جامد و آلایندگی همراه گاز وارد کمپرسور می‌شود نیز شامل می‌شود. این موضوع باعث شده است که ضرایب ایمنی این شیرها در طراحی و همپنین دقت ساخت آن دارای اهمیت بالایی باشد.

طراحی و مهندسی کمپرسورهای اینتگرالی گیر

کمپرسورهای اینتگرالی گیر نسل سوم و جدید کمپرسورهای گریز از مرکز هستند که به دلیل دورهای متفاوت هر شفت و دور بسیار بالاتر نسبت به کمپرسورهای تک شفته، علاوه بر بازده بالا بسیار کوچکتر هستند. اما این کوچکتر شدن و دور بالا باعث ایجاد حساسیت‌های بسیار بالا در طراحی و به خصوص در ساخت می گردد.
این کمپرسورها به عنوان تولید کننده هوای فرایندی بسیاری از واحدهای پتروشیمی و تولید هوای مایع کوره‌ها و راکتورها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل نیاز به دور و بازده بالا حساسیت طراحی آن‌ها بالاتر از کمپرسورهای سینگل شفت می‌باشد.

شرکت نوآوران انرژی طراحی مهندسی رایان به پشتوانه تخصص نیروهای خود به عنوان یک شرکت مبتکر و پیشرو طراحی، مهندسی و ساخت در حوزه صنعت نفت و گاز ایران محسوب می‌شود. اهداف اصلی این شرکت توسعه رویکردهای بازیابی گازهای فلر با روش‌های پیشرفته، ساخت داخل تجهیزات سرعت بالا فرآیندی و گلوگاهی کشور مانند کمپرسورهای رفت و برگشتی، بازیابی هلیوم از گاز طبیعی و ساخت گیربکس‌های سرعت بالا می‌باشد.​​​​​​​​​​​​​

​نوآوران انرژی طراحی مهندسی رایان ​​​​​​​

تهران، میدان انقلاب، خیابان ادوارد براون، پلاک 12

تماس با ما

021-66462594

​​Info@GTRayan.com

2022@       تمام حقوق متعلق (به شرکت نوآوران انرژی طراحی مهندسی رایان) می باشد.​​​​​​​